Wasze pomysły

W tym miejscu będę publikował Wasze pomysły na nasze miasto, na naszą gminę, które zgłaszać do mnie przez formularz zamieszczony poniżej. Zachęcam do dodawania kolejnych - chcę wiedzieć czego potrzebujecie, czego oczekujecie od nowego burmistrza. Każdy pomysł i każdą propozycję postaram się również rozszerzyć moim krótkim komentarzem. Chcę, żeby w toku naszej dyskusji powstał ciekawy, ale też realny plan na naszą najbliższą przyszłość. Zachęcam do dyskusji!


W naszej gminie trzeba wypracować konkretny system dofinansowania i współpracy z Ochotniczymi Strażami Pożarniczymi, ponieważ aktualnie jest to źle rozwiązane.

3 listopada, Paweł z Kępna

Zgadzam się. Nie może być tak, że podejmujemy lub nie podejmujemy działań w zakresie ochrony i bezpieczeństwa nas wszystkich tylko dlatego, że przeszkadzają nam w tym osobiste spory i utarczki. Po wyborach zaproszę przedstawicieli OSP do ratusza i ustalimy co dla strażaków jest najważniejsze, co jest najpilniejszą potrzebą i w czym gmina może pomóc, bo że pomóc powinna - nie mam wątpliwości. Najlepiej jednak będzie, gdy wypowiedzą się na temat konkretów Ci, którzy najlepiej znają specyfikę pracy OSP i wiedzą czego jej trzeba.


Remont dworca autobusowego

3 listopada, Sylwia z Kępna

Dworcem PKS w Kępnie zarządza prywatne przedsiębiorstwo, a zatem gmina bezpośrednio nie może zająć się remontem tego budynku. Składałem natomiast w tej sprawie interpelacje, bo też jestem zniesmaczony stanem tego budynku i tym co się wokół niego dzieje. Zaraz po wyborach poproszę przedstawicieli firmy PKS o spotkanie w tej sprawie i ustalimy co i kiedy da się w tej kwestii zrobić. Trzeba podjąć działania, aby dworzec był bezpieczny, schludny i spełniał swoje zadania.


Droga asfaltowa i oświetlenie (osiedle Przemysława)

2 listopada, Zdzisław z Kępna

Inwestycje w drogi, chodniki i szeroko rozumianą infrastrukturę to nadal musi być priorytet, bo mimo upływu czasu nadal mamy wiele potrzeb w tej kwestii. Chcę powołać wyspecjalizowany podmiot, który zajmie się utrzymaniem i remontami dróg, chodników, strefą płatnego parkowaniam, zimowym utrzymaniem ciągów komunikacyjnych, małą architekturą zieloną, itp. (np. Gminny Zarząd Dróg lub spółka komunalna, która zajmowałaby się tym wszystkim w naszym imieniu). Dziś mamy sytuację, gdy te wszystkie obowiązki spoczywają na barkach jednego pracownika urzędu. Tak na dłużsża metę być nie może, bo nigdy nie będziemy zadowoleni z jakości świadczonych usług w tym zakresie. Przy budowie nowych dróg postawimy przede wszystkim na jakość - nie będzię już budowania i / lub remontowania na siłę, żeby zrobić jak najwięcej za jak najmniejsze pieniądze. Zmieniają się przepisy w tym zakresie i łatwiej będzie żądać solidnego wykonania, gwarancji i innych rzeczy, które sprawią, że inwestycje będą realizowane solidniej. Tak będziemy postępować.


Kępno jest miastem starzejącym się, trzeba robić więcej imprez / koncertów dla młodzieży

28 października, Mateusz z Kępna

Zgadzam się. Trzeba dopasować ofertę do potrzeb i oczekiwań młodych ludzi. W tym celu wykorzystam potencjał drzemiący w Kępińskim Ośrodku Kultury, w Muzeum Ziemi Kępińskiej i innych instytucjach podległych gminie, aby przygotować takie wydarzenia, które będą naprawdę interesujące z punktu widzenia młodego pokolenia. Przygotuję również podstawy do funkcjonowania Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kępnie i jej opinii w tej kwestii będę słuchał. Oferta kulturalna dla osób starszych oczywiście również będzie - bez problemu jesteśmy w stanie zaspokoić potrzeby jednych i drugich, ale dla każdej grupy musi być odmienna oferta, bo wszystkich jednocześnie nie zadowolimy.

To Wasze potrzeby są dla mnie najważniejsze! Zgłaszajcie zatem swoje pomysły na naszą gminę i nasze miasto!